Jak pečovat o Váš šperk s perlou

Pečujete o svůj perlový šperk správným způsobem? Přečtěte si dobré rady, jak s perlami zacházet, aby Vám vydržely jako nové co nejdéle.

Pravé perly jsou přírodním produktem, perla se tvoří uvnitř perlorodky vrstvením uhličitanu vápenatého a dalších organických látek, které se snadno rozpouštějí v kyselinách. Z tohoto důvodu nevystavujte své perly vlivům kosmetických a jiných chemických prostředků. Perly může poškodit například lak na vlasy, parfém, kyselina z nápojů, ale i lidský pot.

Pravé perly jsou organického původu a perleť je relativně měkká. Perleť lze odřít nebo poškrábat při neopatrném zacházení nebo skladování. Proto se vyvarujte kontaktu perel s ostrými předměty a uchovávejte je v měkké krabičce bez kontaktu s ostatními šperky.

Povrch perly není dokonale hladký, pravá perla není jako skleněná kulička nebo umělá perla, po které všechno lehce sklouzne. Povrch pravých perel je strukturovaný. Proto se na perlách mohou usazovat nečistoty, zbytky kosmetiky, potu a kůže. Očistěte perly, pokud víte, že jste nosila perly v prostředí nebo za podmínek, kdy byly vystaveny vlivům, které by je mohli časem poznamenat. Otřete jejich povrch před uložením vlhkým hadříkem. Bude-li nejhůře, tak lze navlhčit hadřík do slabého mýdlového roztoku a pak opět očistit vlhkým hadříkem (bez mýdla). V žádném případě nečistěte perly chemickými prostředky.

Perly uchovávejte na tmavém místě v krabičce určené pouze pro perly bez kontaktu s ostatními šperky. Perlový náhrdelník by neměl při uložení viset. Neuchovávejte perly na příliš suchých místech ani na příliš teplých místech, mohli by popraskat. Příliš světla nebo častý kontakt s vodou mohou způsobit, že perly ztratí svůj lesk.

Pokud používáte například prsten s perlou, nebo perlové náušnice na denní nošení – odložte je při umývání rukou nebo sprchování. Při výrobě některých šperků s perlou může být použito speciální lepidlo, které při dlouhodobém působení horké vody ztrácí pevnost (to je záměr šperkařů pro případné uvolnění perly při opravách šperků).

Perly potřebují pravidelně vlhké, nikoli však mokré, prostředí – nejlépe je jim na vašem těle.

Doprava zdarma od 500 Kč

Rychlá doprava, šperky můžete mít už druhý den po objednání.

Kamenná prodejna

Přijďte si vybrat perlový šperk do showroomu v Praze 8 Kobylisích.

Certifikát pravosti

Ke každému nákupu obdržíte certifikát pravosti perel.

Skvělé recenze

Přečtěte si recenze na náš perlový obchod od skutečných zákazníků.