Určování kvality perel

Kvalita perel se posuzuje podle několika parametrů (zejména tvar, lesk, procento vad). Ve světě se používají dva systémy hodnocení kvality perel AAA - AA - A. Pro tahitské perly pak označení kvality A–D (někdy také nazýváno jako Tahitské hodnocení).

AAA – perly nejvyšší kvality

Prakticky bezchybné perly, povrch má velmi vysoký lesk a alespoň 95% plochy perly je bez jakéhokoli typu přírodní vady (tečky, rýhy). 

Perla by měla mít dokonale kulatý tvar, vysoký lesk. U mořských perel Akoya by v této kvalitě měla být tloušťka perleti 0,4 mm a více (u sladkovodních perel to neplatí, neboť jsou tvořeny celé z perleti).

Označení Aurora HANADAMA se používá u japonských perel Akoya. Jedná se o nejvyšší kvalitu perel Akoya (tvar, lesk a počet přírodních vad) ještě nad úrovní AAA. Perel v kvalitě HANADAMA se urodí jen do 5 % z celkové produkce perel Akoya, proto jsou velmi drahé. U perel HANADAMA vyžadujte originální certifikát z Japonska.

AA – standardní kvalita 

Povrch perly by měl mít vysoký lesk, a nejméně 75% plochy perly by mělo být bez přírodních vad. Tvar perly je téměř kulatý, lesk bude velmi pěkný, silná vrstva perleti. Celkově jsou perly AA ve velmi pěkné kvalitě, ale ne tak krásné jako u kvality AAA.

Na obrázku vidíte detail perel v kvalitě AA.

A – nejnižší kvalita

To je nejnižší kvalita perly s nižším leskem anebo s vadami na více než 25% povrchu perly. Na povrchu perly mohou být rýhy, tečky, jejich tvar nemusí být příliš pravidelný. 

Na obrázku vidíte detail perel v kvalitě A.

Na označení A+, AA+ narazíte i na Buka.cz

V našem obchodě můžete najít také perly s označením kvality A+ AA+. Jedná se o perly, které jsou na rozmezí dvou kvalit například AA a AAA označíme jako AA+.

Doprava zdarma od 2000 Kč

Rychlá doprava, šperky můžete mít už druhý den po objednání.

Kamenná prodejna

Přijďte si vybrat perlový šperk do showroomu v Praze 8 Kobylisích.

Certifikát pravosti

Ke každému nákupu obdržíte certifikát pravosti perel.

Skvělé recenze

Přečtěte si recenze na náš perlový obchod od skutečných zákazníků.