Šperkům vévodí stříbrné náušnice

V dřívějších dobách se náušnice nosily jen při výjimečných situacích. Dnes jsou náušnice pro většinu žen neodmyslitelnou samozřejmostí a nezbytností. Nosíme je do práce, na večírky, při sportu i domácích pracích. Mnohdy je nesundáváme ani, když jdeme spát.

Jednou z nesporných výhod stříbrných náušnic je kromě jejich dostupnosti a široké škály i jejich pořizovací cena. I přesto, že hodnota stříbra postupně roste, stříbrné náušnice lze pořídit za poměrně nízkou cenu. Hodnotu náušnice ovlivňuje především její osazení kameny nebo perlami. Rozdíly však najdete i ve tvaru a typu zapínaní, což by však na cenu náušnic nemělo mít naprosto žádný vliv.

Stříbrné náušnice tisíckrát jinak

Ve šperkařských obchodech se běžně setkáte s náušnicemi visacími, kruhovými, vpichovacími nebo klipsami. Ženám, které upřednostňují pohodlí nebo žijí a pracují aktivním způsobem, budou více vyhovovat stříbrné náušnice menších tvarů, nejlépe ve tvaru pecky (vpichovací) či drobné náušnice na klipsy. Takové náušnice spolehlivě drží, svojí velikostí neobtěžují, ale na šarmantnosti i tak dodají. A platí to i naopak. Máte-li možnost a chuť být odvážnější, vedle rozhodně nešlápnete s náušnicemi větších rozměrů a nezvyklých tvarů.

Náušnice se liší také typem zapínání. Nejběžnějšími zapínáním náušnic je tzv. puzetka, dále pak klasický háček, patent, francouzský patent, kloubový mechanismus nebo již méně používaný šroubek.

Zpět do školních lavic na hodinu fyziky

Stříbro je ušlechtilým kovem výrazně bílé barvy a tvoří důležitou součást různých slitin pro použití nejen ve šperkařství. Samotné stříbro se vyznačuje poměrně velkou měkkostí a je náchylné k černání. Aby se zlepšily mechanické i vzhledové vlastnosti stříbra, doplňuje se klenotnické stříbro mědí. Stříbrný šperk obsahuje kolem 90 % stříbra, zbytek je měď. Lesk a odolnost stříbrných náušnic závisí na povrchové kvalitě šperku. Pro zvýšení povrchové kvality šperku se náušnice pokrývají velmi tenkými vrstvičkami kovového rhodia. Díky této úpravě jsou stříbrné šperky mnohem odolnější, lesklejší, nečernají ani nežloutnou.

Dokáží vydržet navěky. Nevěříte?

Je krásné, když šperk koluje z generace na generaci. Jak ale zachovat jeho stálou věčnost a především čistý a jasně stříbrný vzhled? Každý šperk, stříbrné náušnice nevyjímaje, vyžadují vaší péči. Jedině správné zacházení, ukládání a čistění prodlouží „věk" šperku. A v nejlepším případě docílíte jeho nesmrtelnosti.

Pořiďte si na náušnice i ostatní šperky šperkovnici. Vnitřek šperkovnice bývá potažen textilem. Díky tomu budou stříbrné šperky na suchém a tmavém místě. Ač se to nemusí zdát, stříbrné šperky jsou náchylné i na kuchyňské výpary, barvy, papír a především vlhkost. Například chlorovaná voda v bazénech může stříbrné náušnice zásadně poškodit.

Na čištění stříbrných náušnic můžete použít speciální čisticí pasty a roztoky, které jsou běžně k dostání v drogérii i klenotnictví, či mechanické čištění pomocí ultrazvukem. Vyzkoušet můžete i ověřené a často propagované domácí postupy. Stříbro můžete například účinně vyčistit i pomocí elektrochemické reakce. Chcete-li však předejít i minimálnímu poškrábání, obraťte se na klenotníka.

Doprava zdarma od 1500 Kč

Rychlá doprava, šperky můžete mít už druhý den po objednání.

Kamenná prodejna

Přijďte si vybrat perlový šperk do showroomu v Praze 8 Kobylisích.

Certifikát pravosti

Ke každému nákupu obdržíte certifikát pravosti perel.

Skvělé recenze

Přečtěte si recenze na náš perlový obchod od skutečných zákazníků.