Perlový náhrdelník pro každou ženu

Lidstvo zná perly již od nepaměti a jejich výjimečnost se zapsala do legend nejedné země. Po celém světě se okolo perel traduje mnoho pověstí. I v dnešní době pravdou však zůstává, že perlové šperky vyjadřují dokonalou přirozenost, noblesu a nestrojenou eleganci. Skrývá-li proto vaše šperkovnice perlový náhrdelník, pak váš dekolt může být právem pyšný.

Římané považovali perly za symbol moudrosti, bohatství a štěstí. Dámy zase v perlových náhrdelnících spávaly, aby se jim zdály pěkné sny. Světlo světa dokonce znovu spatřil i perlový náhrdelník z vykopávek zimního paláce perských králů v Susách z doby asi 350 let před Kristem.

Po celém světě se okolo perel traduje mnoho pověstí. I v dnešní době pravdou však zůstává, že perlové šperky vyjadřují dokonalou přirozenost, noblesu a nestrojenou eleganci. Skrývá-li proto vaše šperkovnice perlový náhrdelník, pak váš dekolt může být právem pyšný.

Perlový náhrdelník symbolem společenského postavení

Od poloviny 20. století udávala tón světovému módnímu průmyslu známá francouzská módní návrhářka Coco Chanel, vlastním jménem Gabrielle Chanel. Díky funkčnosti a prostotě, které její návrhy vyjadřovaly, se zaslouženě v krátké době stala královnou módy. Coco však byla i první osobou, která mezi nejvlivnější lidi světa uvedla elegantní a přepychový dvouřadý perlový náhrdelník. Nošením perlového náhrdelníku začaly dámy vyjadřovat významnost svého společenského postavení. Díky tomu se perlový náhrdelník stal ikonou ženské krásy. Jinak tomu není ani dnes.

Perlový náhrdelník pro každého

Výjimečnost perlových náhrdelníků si stále drží důležité postavení. Perlový náhrdelník zdobil dekolt například princezny Diany, herečky a modelky Jessicy Parker, první dámy Dagmar Havlové, Michelle Obamové či již zmiňovaná Gabrielle Chanel. Neznamená to, že perlové náhrdelníky zkrášlují dekolt jen významných či bohatých žen. Rozmanitý trh s perlovými náhrdelníky poskytuje řadu možností výběru, a proto je pořízení takovéhoto skvostu čím dál dostupnější a jednodušší záležitostí.

Cenu perlového náhrdelníku udávají především použité perly. Perly jsou obecně děleny do dvou skupin – nekultivované (přírodní) perly a kultivované perly (pravé mořské nebo sladkovodní perly šlechtěné na perlových farmách). Perlový náhrdelník z přírodních perel je mnohem vzácnější a dražší. Perlové náhrdelníky z kultivovaných perel jsou stejně přirozené a krásné, ale cenově i výběrově dostupnější.

Perlové náhrdelníky jsou často vyhledávány muži jako dárek pro ženu vhodný k narozeninám, nebo jiné významnější události.

Originalita zpracování

Perlové náhrdelníky se vyznačují také svým dokonalým zpracováním, tzv. uzlíkovou vazbou. Mezi každou perlou navlečenou na vlákně je tzv. uzlík, který chrání perly před nechtěným vyvléknutím či rozsypáním v případě přetržení náhrdelníku a ztrátě perel. Perlové náhrdelníky jsou vyráběny precizní ruční prací zkušených šperkařů. Nejen kvalitně šlechtěné perly, ale také poctivá práce podtrhuje kvalitu zpracování perlových náhrdelníků. (Přečtěte si: Jak se rodí perlový náhrdelník).

Šetrnost zachovává kvalitu

Perly jsou organickým drahokamem, což napovídá, že je důležité se o šperky z perel náležitě starat. Perly jsou tvořeny uhličitanem vápenatým a jsou tak velmi citlivé na sucho, vlhko, kyseliny, pleťové krémy i laky na vlasy. Rozhodnete-li se vlastnit perlový náhrdelník, důkladně jej schovávejte na suchém a tmavém místě a na krk jej pověste až po kosmetickým a kadeřnických úpravách. Ideálním místem pro ukládání perlového náhrdelníku je šperkovnice potažená textilem.

Vkus a elegance jdou v ruku ruce

Perlové náhrdelníky jsou především moderním a módním doplňkem společenské garderoby. Sluší dámám v jakémkoli věku. Oděv, ke kterému však chcete perlový náhrdelník zvolit, volte střídmě. 

Doprava zdarma od 2000 Kč

Rychlá doprava, šperky můžete mít už druhý den po objednání.

Kamenná prodejna

Přijďte si vybrat perlový šperk do showroomu v Praze 8 Kobylisích.

Certifikát pravosti

Ke každému nákupu obdržíte certifikát pravosti perel.

Skvělé recenze

Přečtěte si recenze na náš perlový obchod od skutečných zákazníků.