Licence platební brány GoPay

Gopay je institucí elektronických peněz s oprávněním České národní banky poskytovat platební služby a vydávat elektronické peníze.

PCI DSS Level 1 

PCI DSS ((Payment Card Industry Data Security Standard) je soubor pravidel, podle kterých mají zprostředkovatelé plateb (a tedy i GoPay) pracovat s citlivými platebními informacemi, aby zabránili jejich zneužití. Tato pravidla vznikla na popud karetních asociací jako VISA a Mastercard, jsou mezinárodně uznávaná a prakticky každá organizace, která procesuje platby kartami, se jimi musí řídit. V červenci 2016 prošlel GoPay nezávislým auditem, který potvrdil, že infrastruktura GoPay je v souladu s bezpečnostním standardem PCI DSS v 3.1. GoPay je tak první českou platební bránou, jejíž řešení je certifikováno proti nejpřísnějšímu mezinárodnímu bezpečnostnímu standardu.

Regulace

GoPay je regulovaným subjektem pod dohledem České národní banky a Ministerstva financí ČR, plní veškeré zákonné požadavky.

Citlivé údaje

S údaji platebních karet nakládá GoPay v souladu s nejvyššími bezpečnostními standardy. Při manipulaci s citlivými údaji se řídím bezpečnostními kritérii.

3D Secure

Transakce platební kartou jsou dle výše částky chráněny osobním PINem, což přispívá k vyšší bezpečnosti realizované platby. 256bit SSL GoPay používá bezpečné šifrování podle standardizovaných best practices, platba je vždy v bezpečí.

Asociace

GoPay je registrovaným partnerem významných karetních asociací VISA a MasterCard, splňuje jejich veškeré podmínky.

Dostupnost

GoPay udržuje dlouhodobou dostupnost platební brány na úrovni 99,5 %. Veškeré plánované odstávky jsou prováděny v noci mimo špičku.

AWS Infrastruktura

K provozu platebního systému GoPay využívá nejspolehlivější datová centra a aplikuje redundantní územně oddělenou IT infrastrukturu. Fraud management GoPay vyvinul sofistikovaný systém ochrany proti rizikovým transakcím. Parametry nastavení jsou individuální pro každého obchodníka.

Zdroj: Gopay.com